Ndërlidhjet

AMMAN


Forcat e sigurisë të Jordanit kanë qëlluar për vdekje një militant të dyshuar dhe kanë arrestuar një tjetër gjatë bastisjes së një celule të dyshuar terroriste në veri të vendit.
Bastisja është bërë si përgjigje ndaj planeve të Al Kaidës për të kryer sulme brenda Jordanisë.
XS
SM
MD
LG