Ndërlidhjet

TIRANË


Pas takimit me presidentin Alfred Moisiu, opozita pranoi të ulet sërish në bisedime, për të negociuar për propozimin e kreut të shtetit ku krahas çertifikatave, votuesit të kishin edhe një dokument të dytë identifikimi, në rast se çertifikata krijon dyshim tek komisioni zgjedhor.
Kryetari i grupit parlamentar demokrat Bamir Topi tha se propozimi i presidentit zgjidh krizën dhe garanton standardet për zgjedhjet vendore.
Pritet nëse palët do të bien dakord me këtë propozim të ri të Partisë Socialiste në raundin e pestë të bisedimeve.
XS
SM
MD
LG