Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke ka thënë se një predhë është hedhur sot në mëngjesë në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Athinë, duke shkaktuar dëmtime në ndërtesë por jo viktima në njerëz. Ministri i rendit publik, Vyron Polydoras ka thënë se persona të panjohur, që kishin thirrë me telefon, kanë thënë se grupi geril i majtë, Lufta Revolucionare ishte përgjegjës për këtë sulm. Ambasadori amerikan, Charls Ries tha se për këtë incident po zhvillohen hetime dhe se ambasada do të hapet sa më parë që të jetë e mundur.
XS
SM
MD
LG