Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ehud Olmert dhe sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice janë pajtuar që të mbajnë bisedime tripalëshe me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abbas në ripërtritjen e procesit paqësor në Lindjen e Mesme. Këtë e bëri të ditur një zëdhënës i zotit Olmert, por, i cili nuk u shprehë se a ka pranuar zoti Abbas që të marrë pjesë në këto bisedime.
XS
SM
MD
LG