Ndërlidhjet

KABUL


NATO-ja dhe forcat qeveritare të Afganistanit kanë arrestuar një komandant të lartë taliban, në jug të këtij vendi. Në njoftimin e aleancës thuhet se arrestimi u bë mbrëmë vonë në provincën Helmand. NATO-ja nuk e shpalli identitetin e këtij komandnati taliban.
XS
SM
MD
LG