Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 15 veta janë vrarë dhe më shumë se 30 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në Sadr City të Bagdadit, ndërsa në sulme të ndara në pjesë të ndryshme të Irakut u vranë 7 veta.
Ushtria amerikane ndërkaq njoftoi për dy ushtarë të saj të vrarë në provincën Anbar.
XS
SM
MD
LG