Ndërlidhjet

BEVERLY HILLS


Filmi muzikal, "Dream Girls" u nominua 8 herë për çmimin Oscar për këtë vit.
"Kam nderin t'i publikoj emrat e filmave të nominuar për çmimin Oscar për vitin 2006. Babel, The Departed, Lettres from the Ivo Jima, Little Miss Sunshine, dhe Queen", bëri të ditur aktorja Salma Hajek. Në ceremoninë që u mbajt në Beverly Hills u bënë të ditura edhe nominimet për kategori të tjera.
Ceremonia e ndarja së çmimeve Oskar mbahet më 25 shkurt në Hollivud.
XS
SM
MD
LG