Ndërlidhjet

QUITO


Ministreja e Mbrojtjes e Ekuadorit e ka humbur jetën nga përplasja e dy helikopterëve vetëm 9 ditë pasi u zgjodh në këtë post. Guadalupe Arriva, ish mësuese dhe zyrtare e partisë socialiste, vdiq në përplasjen në krahinën lindore Qito. Në raportin e ushtrisë thuhet se ngjarja ishte aksident.
XS
SM
MD
LG