Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut Nuri al-Maliki prezantoi sot para Parlamentit detale të planit për sigurinë për të cilin ai tha se 'përkrahë dhe plotëson' strategjinë e re për Irakun të publikuar nga presidenti amerikan George Bush.
Në zhvillime të tjera në Irak së paku 20 veta janë vrarë dhe po aq janë plagosur pas shpërthimit të një makine bomb në qendër të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG