Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Edhe mbrëmë kanë vazhduar luftimet e armatosura ndërmjet fraksioneve të Hamasit dhe Fatahut në Rripin e Gazës, ndërsa bilanci i viktimave gjatë katër ditëve ka arritur në 30.
Ndërkohë, liderët e të dyja palëve e kanë mirëpritur ofertën e Mbretit të Saudisë Abdullah për t'u takuar në Mekë, por nuk është caktuar një datë konkrete.
XS
SM
MD
LG