Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia e Turqisë ka arrestuar sot më se 40 persona, të dyshuar për lidhje me Al-Kaidën në operacionet simultane në pesë provinca. Mediat turke raportuan se 25 vetë ishin arrestuar në provincën qendrore Konya, ndërsa të tjerët në Stamboll dhe në pjesët e tjera të Turqisë. Ky operacion u bë pas akuzave ndaj tre personave, përfshirë këtu edhe komandantin e dyshuar të Al-Kaidës në Turqi, të cilët kishin për qëllim të planifikonin sulme me bomba.
XS
SM
MD
LG