Ndërlidhjet

UASHINGTON


Admirali i marinës, William Fallon, që do ti udhëheq forcat e Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme thotë se në Irak koha po kalon në aspektin që të përmirësohet siguria dhe të promovohet pajtueshmëria politike. Admirali Fallon, gjatë seancës së konfirmimit të tij në Uashington tha se Shtetet e Bshkuara me gjasë kanë gabuar në vlerësimin e aftësisë së qeverisë së Irakut që ta rindërtoj shoqërinë e saj pas përmbysjes së Saddam Husseinit, para afro katër vitesh.
XS
SM
MD
LG