Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë ka paralajmëruar pasoja të "rrezikshme" nëse Kosova fiton pavarësinë.
Në një tubim me rastin e festës shtetërore të Serbisë, Vojisllav Koshtunica tha se pavarësia e Kosovës do të ishte "precedent i rrezikshëm" dhe "dhunë ndaj një vendi demokratik të Evropës".
"Nëse dikush e merr guximin ta zvoglojë territorin e Serbisë, atëherë ai duhet ta ketë parasysh se e merr përgjegjësinë e plotë për një dhunë të tillë", ka thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG