Ndërlidhjet

AMAN


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice është takuar sot me mbretin e Jordanisë Abdullah, me të cilin ka biseduar për mënyrat e mënjanimit të pengesave në përpjekjet për procesin e paqes në Lindjen e Mesme.
Rice ka thënë se vendet arabe "kanë për të luajtur rol" në përpjekjet për arritjen e paqes ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG