Ndërlidhjet

MOSKË


Këshilltarët rus dhe amerikan për siguri kombëtare, Igor Ivanov dhe Stephen Hadley u zotuan të punojnë së bashku në tejkalimin e mosmarrëveshjeve të fundit ndërmjet Moskës dhe Uashingtonit.
Ivanov ka thënë se dialogu është i rëndësishëm për t'u mbrojtur nga keqinterpretimet që dëmtojnë marrëdhëniet bilaterale.
Kohëve të fundit Rusia ka kritikuar ashpër Shtetet e Bashkuara për planet rreth ndërtimit të sistemit të mbrojtjes raketore në Evropë.
XS
SM
MD
LG