Ndërlidhjet

VJENË


Vazhdojnë sot në Vjenë bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit rreth propozimit të kryenegociatorit Marti Ahtisaari për të ardhmen e Kosovës. Diskutimet e sotme do përqëndrohen në aneksin që trajton çështjet e sigurisë.
Bisedimet kanë filluar më 21 shkurt dhe pritet të përfundojnë nesër. Zyra e zotit Ahtisaari planifikon dhe një takim të fundit më 10 mars përpara se të dërgojë propozimin në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG