Ndërlidhjet

GJENEVË


Agjencia për Refugjatë e Kombeve të Bashkuara tha se rreth 250.000 refugjatë afganë mund të kthehen këtë vit nga Pakistani dhe Irani fqinj.
Sipas UNHCR, rreth 2.1 milionë afganë ende janë në Pakistan, ndërsa rreth 915 mijë ndodhen në Iran.
Prej vitit 2002, 3.7 milionë afganë janë kthyer në shtëpi nga vendet fqinje.
XS
SM
MD
LG