Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë dhënë pëgjigje rreth propozimeve për sistemin e mbrojtjes raketore në Evropë. Lavrov tha se në bisedimet me zyrtarët amerikanë, Rusia nuk ka marrë "përgjigje të sakta në shumicën e pyetjeve".
Rusia ka kritikuar planet amerikane për pozicionimin në Poloni dhe Republikën e Çekisë të një pjese të sistemit të propozuar për mbrojtjen raketore.
XS
SM
MD
LG