Ndërlidhjet

GAZË


Disa qindra gazetarë protestuan në Gazë kundër rrëmbimit të korrespondentit të televizionit publik britanik Alan Johnston. Zëdhënësi i qeverisë së udhëhequr nga Hamasi, Ghazi Hamad, duke folur në protestë, dënoi rrëmbimin.
"Rrëmbimet e vazhdueshme dëmtojnë imazhin e palestienzëve dhe raportet e brendshme" tha Hamad, duke u zotuar se kjo çështje do të zgjidhet shpejtë.
Johnston u rrëmbye dje nga persona të armatosurë në Gazë.
XS
SM
MD
LG