Ndërlidhjet

SARAJEVË


Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjërimin Oli Rehn tha se është i dëshpëruar nga dështimet e Bosnjës për t'i implementuar reformat kyçe.
Në një fjalim në parlamentin në Sarajevë, Rehn u tha ligjvënësve se BE-ja nuk do nënshkruajë marrëveshje para anëtarësimi me këtë vend, përderisa nuk do të ketë progres në reformat e policisë dhe bashkëpunim më të mirë me Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG