Ndërlidhjet

ALMATI


Rojet kufitare të Kazakistanit kanë arrestuar së fundi një person, i cili ishte përpjekur të kontrabandojë një granatë në një enë me mjaltë.
Sipas agjencive lokale, i arrestuari ka thënë se nuk e kishte ditur se në enë kishte qenë e fshehur granata, dhe se e shoqja ia kishte dhënë mjaltin si dhuratë për familjarët e saj në Kazakistan.
XS
SM
MD
LG