Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 12 persona vdiqën dhe 40 të tjerë u plagosën si pasojë e tre shpërthimeve të bashkërenduara në qytetin verior të Kirkukut. Në kryeqytetin irakian pranë një xhamie u vranë tre persona.
Anketat e fundit të opinionit tregojnë se vetëm 18% e irakianëve besojnë në forcat ndërkombëtare të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG