Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit miratoi rezolutën që parasheh sanksione shtesë ndaj Iranit për shkak të programeve bërthamore.
Në mesin sanksioneve shtesë përfshihen ndalimi i eksportit të armëve të Iranit si dhe ngrirja e pasurive të 28 personave dhe organizatave të lidhura me programin bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG