Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair tha se ka ardhur koha për shtimin e presionit diplomatik ndaj Iranit, pas kapjes së 15 ushtarëve britanikë në Gjirin Persik. Ai e bëri këtë koment në paralament, pak kohë pasi Ministri i Mbrojtjes tregoi hartat dhe koordinatat që provojnë se ushtarët ishin në ujërat territoriale të Irakut.
Ministrja e Jashtme Margaret Beckett tha në parlament se Londra po i ngrin të gjitha bisedimet tjera bilaterale me Iranin, deri në lirimin e ushtarëve.
XS
SM
MD
LG