Ndërlidhjet

BEOGRAD


Do të bëjmë gjithçka mundemi që në Këshillin e Sigurimit të sigurojmë mbështetje për pavarësinë e mbikqyrur për Kosovën, ka thënë ambasadori britanik në Beograd Stiven Uordsuorth.
"Vetëm plani i Ahtisaarit e tregon rrugën përpara. Beogradi dhe Prishtina s'mund të arrijnë kompromis. Procesi negociator ka përfunduar. Pas 8 vitesh të misionit ndërkombëtar në Kosovë, e cila de facto nuk ka qenë pjesë e Serbisë, ka ardhur koha të marrim vendim" tha ambasadori britanik Uordsuorth, në intervistën për gazetën "Novosti".
XS
SM
MD
LG