Ndërlidhjet

MOSKË


Në Rusi mbahen ceremonitë mortore për ish presidentin Boris Yeltsin. Varrimi i tij do të bëhet nesër, ndërsa udhëheqës botëror nderuan kujtimin e tij.
Ish presidenti amerikan Bill Clinton tha se Yeltsin u angazhua për liri dhe demokraci. "Ai vërtetë besonte se Rusia nuk mund të kthehejë në komunizëm" tha Clinton.
XS
SM
MD
LG