Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm i Irakut Hoshyar Zebari e filloi vizitën dy ditëshe në Iran, ku nga Teherani pritet të kërkojë të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për Irakun, që do mbahet në fillim të majit në Egjipt.
Teherani ende nuk është deklaruar nëse do të dërgojë përfaqësuesit e vet në takimin, ku do të jenë 5 vendet anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit, fqinjët e Irakut dhe vendet tjera.
XS
SM
MD
LG