Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin tha sot se plani i propozuar i Shteteve të Bashkuara për sistemin mbrojtës raketor në Evropë, paeraqet rrezik për shkatërrim të dyanshëm. Ai këto komente i bëri pas takimit me presidentin e Çekisë, Vacllav Klaus në Moskë. Shtetet e Bashkuara kanë propozuar planin për mbrojtje raketore në Çeki dhe Poloni. Presidenti çek vizitoi Moskën në përpjekje për ti ulur shqetësimet ruse për sistemin e propozuar.
XS
SM
MD
LG