Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët kanë shtyrë afatin e paraljamëruar për ekzekutimin e katër pengjeve, një francez dhe tre afganë, punonjës të organizatës humanitare për fëmijë Terre d'Enfance.
Kjo është bërë e ditur për agjencinë franceze të lajmeve nga një zëdhënës i talibanëve i vetidentifikuar si Jusuf Ahmadi.
Militantët në shkëmbim të pengjeve kanë kërkuar tërheqjen e trupave franceze nga Afganistani dhe lirimin e talebanëve të arrestuar nga qeveria afgane.
në të tjera zhvillime nga një sulm vetvrasës në jug të vendit humbën jetën dy policë dhe atentatori.
XS
SM
MD
LG