Ndërlidhjet

NAIROBI


Një aeroplan i kompanisë ajrore të Kenias, me 115 njerëz në bord është rrëzuar në jug të Kamerunit.
"Mesazhi i fundit nga aeroplani është marrë menjëherë pas ngritjes së tij. Në aeroplan gjendeshin 106 pasagjerë, tetë anëtarë të ekuipazhit dhe një inxhinier", deklaroi drejtori i Kenya Airways, pas bërjes publike të lajmit.
Aeroplani boeing 737 udhëtonte nga Duala e Kamerunit drejt kryeqytetit kenian Nairobi.
XS
SM
MD
LG