Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK


Konferenca ndërkombëtare për Irakun në Sharm el Sheik të Egjiptit përfundoi pa takim të drejtpërdrejtë mes Sekretares së Shtetit, Condoleezza Rice dhe homologut të saj iranian, Manoucher Mottaki.
Megjithatë, diplomatë të një niveli më të ulët të të dy vendeve kanë pasur biseda jozyrtare.
Ministri i jashtëm irakian i cilësoi këto kontakte si "shenjë pozitive".
Gjatë konferencës, Rice u takua me ministrin e Jashtëm të Sirisë, i pari takim i këtij niveli në më shumë se dy vjet.
XS
SM
MD
LG