Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti Fatmir Sejdiu tha sot se ditët në vijim janë të peshës së veçantë dhe se muaji maj është shumë i rëndësishëm në procesin e përcaktimit të statusit të Kosovës. Ai, mëtutje, ka shfaqur shpresën se të gjithë faktorët në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara do të arrijnë ujdi për rezolutën e re për Kosovën. Presidenti Sejdiu këto komente i bëri pasi bëri homazh te përmendorja e Fehmi Aganit, në tetëvjetorin e vrasjes së tij.
XS
SM
MD
LG