Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice, javën e ardhshme do të udhëtojë në Evropë, ku do të vizitojë Gjermaninë, Spanjën dhe Austrinë.
Departamenti i Shtetit njoftoi se më 30 maj Rice në Potsdam do të bisedojë me ministrat e Jashtëm të G 8, para samitit të grupit që mbahet prej 6-8 qershor.
Samiti do të trajtojë programin bërthamor të Iranit, luftën në Afganistan, të ardhmen e Kosovës dhe çështjet ambientale.
XS
SM
MD
LG