Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut tha se një kufomë është gjetur në lumin Eufrat, në jug të Bagdadit dhe dukej se kishte të veshur uniformë të ushtrisë amerikane. Viktima ishte e qëlluar në kokë dhe në krahror. Kufoma është marrë nga forcat amerikane.
Gjetja ndodhi në kohën e kërkimeve masive për tre ushtarë amerikanë të rrëmbyer me 12 maj në atë zonë.
XS
SM
MD
LG