Ndërlidhjet

SARAJEVË


Ish ushtari serb i Bosnjës, Radovan Stankoviq i dënuar për dhunim të grave të zëna myslimane gjatë luftës në Bosnjë, ka ikur nga burgu. Ai në nëntor të vitit të kaluar ishte dënuar me 16 vjet burgim për krime të luftës gjatë luftës në Bosnjë. Policia është vënë në kërkim të tij dhe i ka bllokuar rrugët në qytetin e Foça, ku Radovan Stankoviq po vuante dënimin me burg.
XS
SM
MD
LG