Ndërlidhjet

PRAGË


Presidenti amerikan George Bush arrin gjatë ditës në Pragë. Vizita e Bushit synon të bindë Republikën Ceke të pranojë një pjesë të mbrojtjes raketore amerikane në territorin e saj. Qeveria çeke e pranon planin mirëpo opinioni publik është skeptik derisa parlamenti është i ndarë në këtë çështje. Presidenti Bush do të takojë nesër presidentin e Çekisë Vaklav Klaus, kryeministrin Mirek Topolanek si dhe liderin e opozitës Jiri Paroubek.
XS
SM
MD
LG