Ndërlidhjet

NISH


Komandanti i KFOR-it Roland Kater e ka vlerësuar sot situatën e sigurisë në Kosovë si stabile dhe nën kontroll. Pas takimit me shefin e shtatmadhorisë së ushtrisë serbe Zdravko Ponosh, Kater ka thënë se Kosova është në fazë kritike të zgjidhjes së statusit dhe se KFOR-i po angazhohet për ambientë të sigurtë për të gjithë qytetarët.
XS
SM
MD
LG