Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati i Shteteve të Bashkuara ka dyfishuar në 50 milion dollarë shpërblimin për kapjen ose informacionet për liderin e Al Kaidës, Osama Bin Laden. Vendimi i Senatit vie pas raporteve se Al Kaida ka rikthyer fuqinë dhe me operacionet e saj po tenton të depërtojë në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG