Ndërlidhjet

BEOGRAD


Prokuroria për krimet e luftës në Serbi ka ngritur aktpadinë ndaj gjeneralit serb Vladimir Kovacevic me akuzat se ka urdhëruar dhe mbikqyrur bombardimin e qytetit kroat të Dubrovnikut në vitin 1991.
Kovacevic përballet me akuzat për sulme ndaj civilëve, vrasje dhe shkatërrime të pajustifikuara nga ndonjë nevojë ushtarake.
XS
SM
MD
LG