Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se ushtarët irakianë kanë vrarë katër militantë të dyshuar, përfshirë një nga udhëheqësit e Al Kaidës në qytetin verior Mosul
Në njoftim thuhet se të vrarët dyshohet të kenë qenë anëtarë të grupit "Shteti Islamik i Irakut", që vepron në kuadër të Al Kaidës.
Po sot, policia irakiane njoftoi se të paktën 5 oficerë policie e humbën jetën dhe 15 persona të tjerë u plagosën nga një shpërthim në qytetin Al-Hibhib në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG