Ndërlidhjet

MIRANSHAH/ PAKISTAN


Katër ushtarë pakistanezë janë vrarë nga militantët pro talibanë në rajonin e Vaziristanit, në kufi me Afganistanin.
Burimet ushtarake pakistaneze bëjnë të ditur se 10 militantë u vranë nga forcat e sigurisë.
Nga një sulm vetvrasës sërish pranë kufirit me Afganistanin, janë vrarë të paktën 6 persona dhe janë plagosur rreth 30 të tjerë.
XS
SM
MD
LG