Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai ndodhet në Shtetet e Bashkuara. Pritet që në takimet e tij me presidentin amerikan, George Bush të diskutohet për luftën kundër terrorizmit. Raportohet se zoti Karzai dëshrion të bisedoj edhe për rritjen e numrit të viktimave civile dhe për përpjekjet ndërkombëtare për përfundimin e kryengritjes së talibanëve. Kriza me të rrëmbyerit jugkoreanë, me gjasë, poashtu do të jetë në agjendën e bisedimeve Bush – Karzai.
XS
SM
MD
LG