Ndërlidhjet

KANDAHAR


21 talibanë janë vrarë gjatë një operacioni të përbashkët të forcave afgane dhe atyre ndërkombëtare në jug të Afganistanit.
Operacioni u ndërmorr pas informacioneve se talibanët po përpiqeshin të bllokonin rrugën që lidh Kandaharin me Kabulin.
XS
SM
MD
LG