Ndërlidhjet

BAGDAD


Guvernatori dhe shefi i policisë në jug të Irakut janë vrarë sot nga një bombë e vendosur në rrugë. Zyrtarët thanë se shpërthimi ndodhi gjatë kalimit të konvojit në qytetin e Axhafit. Në sulm mbeten të vrarë edhe dy persona.
XS
SM
MD
LG