Ndërlidhjet

NJU DELHI


India sot shënon 60 vjetorin e pavarësimit nga sundimi britanik. Kryeministri Manmohan Singh, tha se aktualisht ekonomia e këtij vendi është në rritje, por megjithatë nevojiten përmirësime të mëtejshme. India dhe Pakistani e fituan pavarësinë nga sundimi britanik në vitin 1947. Derisa Pakistani feston Ditën e pavarësisë më 14 gusht, India këtë festë e shënon më 15 gusht.
XS
SM
MD
LG