Ndërlidhjet

SEUL


Dy pengjet koreanojugore të liruara pak ditë më parë kanë mbërritur në atdhe, bëjnë të ditur mediat vendase.
Të dyja femrat që ishin pjesë e grupit prej 23 misionarësh koreanojugorë të rrëmbyer në korrik në Afganistan u liruan pas bisedimeve të drejtpërdrejta mes talibanëve dhe përfaqësuesve të Seulit zyrtar.
Aktualisht pengje mbahen dhe 19 të tjerë derisa dy janë ekzekutuar nga talibanët.
XS
SM
MD
LG