Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja nuk krijon kurrfarë shteti satelit në Kosovë dhe "nuk punon asgjë fshehurazi dhe prapa shpine të Serbisë", ka thënë zëdhënësja e aleancës Karmen Romero.
"Aleatët atlantikë janë në Kosovë për të garantuar kushte të sigurta për procesin politik negociator të të dyja palëve, me ndërmjetësimin e treshes së Grupit të Kontakti, të cilët do të vendosin për fatin e Kosovës", ka thënë Romero.
XS
SM
MD
LG