Ndërlidhjet

MOSKË


Radioja shtetërore britanike njoftoi se është ndërprerë transmetimi i programeve të BBC-së në gjuhën ruse përmes transmetuesit FM në Moskë.
Radio Bolshoye i ka quajtur programet e BBC-së si "propagandë e huaj".
Vendimi bëri që programet e BBC-së tash e tutje të mund të ndiqen vetëm përmes valëve të shkurtëra.
Autoritetet ruse vitin e kaluar në mënyrë dramatike zvogluan një numër stacionesh që transmetonin Radion Evropa e Lirë dhe Zërin e Amerikës.
XS
SM
MD
LG