Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 3 ushtarë të Pakistanit janë vrarë kur kampi i tyre u sulmua me raketa mëngjesin e sotëm.
Policia tha se raketat goditën kampin Bannu në rajonin e Waziristanit, afër kufirit me Afganistanin, ku forcat pakistaneze po zhvillojnë luftime me Al Kaidën dhe militantët talibanë që fshehen në zonën.
XS
SM
MD
LG