Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Gordon Broën diskutoi me homologen e tij gjermane Angela Merkel zhvillimet në Afganistan dhe kontributin e të dyja vendeve. Takimi i së mërkurës u zhvillua derisa në Britani është kritikuar qëndrimi gjerman, për mospërfshirje aktive në veprimet ushtrake të trupave që veprojnë në kuadër të misionit të NATO-s atje.
XS
SM
MD
LG